Apžvalgos | Mokesčių inspekcija: gyventojams permokų grąžinimas nestabdomas

balandžio 5th, 2011 Categories: Įdomybės


Pirmadienį Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) prie Finansų ministerijos pranešė, kad gyventojams jau pradėjo grąžinti gyventojų pajamų mokesčio permokas ir šiemet tai daro savaite anksčiau nei pernai. Tačiau antradienį pasirodė informacija, esą VMI davė nurodymus teritorinėms mokesčių inspekcijoms stabdyti kai kurių mokesčių, tarp kurių – ir gyventojų pajamų mokestis, permokų grąžinimą. Kaip yra iš tikrųjų?

„Mes nekomentuojame gandų, o remiamės skaičiais. Gyventojų pajamų mokesčio permokų grąžinimas nestabdomas. Per dvi dienas permokos grąžintos 7 tūkstančiams žmonių, bendra jų suma – 3 milijonai litų“, – naujienų portalui Alfa.lt sakė VMI Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Darius Buta.

Grąžinti permokas pradėjo pirmadienį

Apie tai, kad pirmieji maždaug 2 tūkstančiai gyventojų, pateikusių gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas, jau gavo permokas, VMI informavo pirmadienį, balandžio 4 d.

„VMI tęsia savo duotus pažadus, ir jau šiandien mokesčio permokos sulauks tie gyventojai, kurie teisingai užpildė ir pateikė gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas, naudodamiesi VMI Elektroninio deklaravimo sistema. Nors lėšas gyventojams, pasinaudojusiems Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme nustatytomis lengvatomis, privaloma grąžinti iki liepos 31 dienos, VMI permokas šiemet pradeda grąžinti kur kas anksčiau“, – pranešime spaudai buvo cituojama VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė.

Pirmadienio žiniomis, iš viso šiemet jau pateikta 360 tūkstančių gyventojų pajamų mokesčio deklaracijų, iš kurių apie 92 procentai – elektroninės.

Pernai VMI sulaukė 825 tūkstančių gyventojų pajamų mokesčio deklaracijų. Taip pat pirmadienį priminta, kad gyventojai turi pateikti mokesčių deklaracijas iki gegužės 2 d.

Spaudžia įmones?

Tačiau antradienį „Verslo žinios“ rašo, kad teritorinės mokesčių inspekcijos gavo nurodymus iš centro stabdyti kai kurių mokesčių permokų grąžinimą – tarp tų mokesčių minimas ir gyventojų pajamų mokestis. Esą įmonėms VMI delsia grąžinti pridėtinės vertės mokesčio ir kitų mokesčių permokas bei pusmečiu anksčiau prašo sumokėti pelno mokestį. Esą tokiais metodais mokesčių inspekcija bando padėti „Vyriausybei įvykdyti įsipareigojimą pirmąjį ketvirtį į valstybės biudžetą mokestinių pajamų surinkti 17 proc. daugiau nei pernai per tokį pat laikotarpį. Nepasiekus šio rodiklio, tektų iš naujo koreguoti valstybės biudžetą“.

Ką apie tai sako VMI atstovai? Pasak VMI Viešųjų ryšių skyriaus vedėjo D. Butos, inspekcijoje yra įkurtas Didžiųjų mokesčių mokėtojų stebėsenos ir konsultavimo departamentas, kurio specialistai konsultuoja ir apie mokestines prievoles primena didiesiems mokesčių mokėtojams. „Anksčiau didžiųjų mokesčių mokėtojų buvo 250, dabar šiame sąrašas – apie 500. Jie į biudžetą sumoka maždaug 46 proc. mokesčių. Jiems skiriamas ypatingas dėmesys“, – naujienų portalui Alfa.lt sakė D. Buta.

Tačiau, pasak VMI atstovo, jie tikrai neverčiami anksčiau sumokėti tų mokesčių, kuriuos pagal įstatymą reikia sumokėti iki nurodytos datos.

 

Alfa.lt

Kiti lankytojai ieškojo:

  • gpm grazinimas 2012
  • permoku grazinimas 2012
  • GPM gražinimas
  • deklaraciju grazinimas 2011
  • gpm susigrazinimas 2012

Komentarai

comments

Powered by Facebook Comments

Tags:
No comments yet.
You must be logged in to post a comment.